Jakie okna kupić? Oto 6 najważniejszych kryteriów

Jakie okna kupić? Oto 6 najważniejszych kryteriów

Rynek stolarki okiennej rozwija się w szybkim tempie. To dobra i zła wiadomość dla klientów. Dlaczego? Pozwala na łatwy dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii. Sprawia też, że trudno jest wybrać najlepszą opcję. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oto pięć kluczowych kryteriów.

Zanim zamówisz okna, upewnij się, że patrzysz na rynek. Oto kluczowe elementy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Izolacja cieplna

Dobre okna Myślenice zapewniają odpowiednią ochronę cieplną budynku. O zapotrzebowaniu budynku na energię i komforcie cieplnym zimą i latem decyduje szczelność okien. Potrzebujesz okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, jeśli chcesz zbudować dom pasywny lub o niskim współczynniku E. Jest to Uw 0,08 W/m2K.

Materiał do budowy

Najpopularniejsze są okna z PCV, ale plastikowe też są opcją. Okna drewniane są lepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na odporności na uszkodzenia i większej wytrzymałości. Okna z nakładkami aluminiowymi to najlepsza dostępna obecnie opcja.

Nakładka aluminiowa jest mocowana do zewnętrznej krawędzi okna PCV lub okna drewnianego, aby chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wyciszenie okien

Okna mają za zadanie nie tylko zapobiegać ucieczce ciepła z domu, ale także stanowić izolację. Okna chronią również przed hałasem. Parametr izolacyjności akustycznej (czyli Rw) jest ważny, jeśli mieszkamy w głośnej okolicy, np. w pobliżu ruchliwej drogi, placów zabaw dla dzieci czy ulic o dużym natężeniu ruchu pieszych. Okna powinny mieć izolacyjność akustyczną na poziomie 40 dB przy wysokim poziomie hałasu i 36 do 39 dB przy średnim poziomie.

Projekt okna

Okno to także ozdoba budynku. Należy zadbać o to, aby stolarka pasowała do estetyki wewnętrznej i zewnętrznej. Jest to możliwe, gdy wybierze się okna z nakładką aluminiową. Może być ona wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL, a także w wielu ciekawych fakturach, np. przypominających drewno czy stal nierdzewną. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kształt i grubość profilu. W nowoczesnych budynkach sprawdzą się proste ramy i minimalistyczne obramowania. Natomiast stylizowane ramy, np. okna ze szprosami, nie sprawdzą się w nowoczesnych budynkach.

Okna antywłamaniowe

Producenci okien oferują wiele innowacyjnych rozwiązań zwiększających funkcjonalność okien. Jednym z przykładów jest automatyka umożliwiająca wymianę powietrza bez otwierania okien – I-tec Wentylacja. Dostępne są również rekuperatory, które zapewniają wymianę ciepła, ale nie straty. W oknach mogą być wbudowane osłony przeciwsłoneczne. Przyjrzyj się bliżej oknom, aby określić, czego potrzebujesz.

Innowacyjne cechy okien

Producenci okien oferują wiele innowacyjnych rozwiązań, aby zwiększyć funkcjonalność swoich okien. Jednym z przykładów jest automatyka, która umożliwia wymianę powietrza bez otwierania okien – I-tec Wentylacja. Dostępne są również rekuperatory, które zapewniają wymianę ciepła, ale nie straty. W oknach mogą być wbudowane osłony przeciwsłoneczne. Przyjrzyj się bliżej oknom, aby określić, czego potrzebujesz.

A co z kosztem okien? Ona również jest ważna. Wystarczy raz zainwestować w okna na wiele lat. Warto wydać więcej na okna, aby uzyskać długoterminowe oszczędności, takie jak niższe koszty ogrzewania i chłodzenia.

Previous Jak optymalnie powiększyć mały pokój dzienny
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Produkcja grzejników

Grzejniki są nieodłącznym urządzeniem każdego domu czy mieszkania, a ich rola w ogrzewaniu urządzeń jest nieoceniona. W określonych czasach na rynku działa wiele typów urządzeń, które różnią się między sobą

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź