Jakie okna kupić? Oto 6 najważniejszych kryteriów

Jakie okna kupić? Oto 6 najważniejszych kryteriów

Rynek stolarki okiennej rozwija się w szybkim tempie. To dobra i zła wiadomość dla klientów. Dlaczego? Pozwala na łatwy dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii. Sprawia też, że trudno jest wybrać najlepszą opcję. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oto pięć kluczowych kryteriów.

Zanim zamówisz okna, upewnij się, że patrzysz na rynek. Oto kluczowe elementy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Izolacja cieplna

Dobre okna Myślenice zapewniają odpowiednią ochronę cieplną budynku. O zapotrzebowaniu budynku na energię i komforcie cieplnym zimą i latem decyduje szczelność okien. Potrzebujesz okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, jeśli chcesz zbudować dom pasywny lub o niskim współczynniku E. Jest to Uw 0,08 W/m2K.

Materiał do budowy

Najpopularniejsze są okna z PCV, ale plastikowe też są opcją. Okna drewniane są lepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na odporności na uszkodzenia i większej wytrzymałości. Okna z nakładkami aluminiowymi to najlepsza dostępna obecnie opcja.

Nakładka aluminiowa jest mocowana do zewnętrznej krawędzi okna PCV lub okna drewnianego, aby chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wyciszenie okien

Okna mają za zadanie nie tylko zapobiegać ucieczce ciepła z domu, ale także stanowić izolację. Okna chronią również przed hałasem. Parametr izolacyjności akustycznej (czyli Rw) jest ważny, jeśli mieszkamy w głośnej okolicy, np. w pobliżu ruchliwej drogi, placów zabaw dla dzieci czy ulic o dużym natężeniu ruchu pieszych. Okna powinny mieć izolacyjność akustyczną na poziomie 40 dB przy wysokim poziomie hałasu i 36 do 39 dB przy średnim poziomie.

Projekt okna

Okno to także ozdoba budynku. Należy zadbać o to, aby stolarka pasowała do estetyki wewnętrznej i zewnętrznej. Jest to możliwe, gdy wybierze się okna z nakładką aluminiową. Może być ona wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL, a także w wielu ciekawych fakturach, np. przypominających drewno czy stal nierdzewną. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kształt i grubość profilu. W nowoczesnych budynkach sprawdzą się proste ramy i minimalistyczne obramowania. Natomiast stylizowane ramy, np. okna ze szprosami, nie sprawdzą się w nowoczesnych budynkach.

Okna antywłamaniowe

Producenci okien oferują wiele innowacyjnych rozwiązań zwiększających funkcjonalność okien. Jednym z przykładów jest automatyka umożliwiająca wymianę powietrza bez otwierania okien – I-tec Wentylacja. Dostępne są również rekuperatory, które zapewniają wymianę ciepła, ale nie straty. W oknach mogą być wbudowane osłony przeciwsłoneczne. Przyjrzyj się bliżej oknom, aby określić, czego potrzebujesz.

Innowacyjne cechy okien

Producenci okien oferują wiele innowacyjnych rozwiązań, aby zwiększyć funkcjonalność swoich okien. Jednym z przykładów jest automatyka, która umożliwia wymianę powietrza bez otwierania okien – I-tec Wentylacja. Dostępne są również rekuperatory, które zapewniają wymianę ciepła, ale nie straty. W oknach mogą być wbudowane osłony przeciwsłoneczne. Przyjrzyj się bliżej oknom, aby określić, czego potrzebujesz.

A co z kosztem okien? Ona również jest ważna. Wystarczy raz zainwestować w okna na wiele lat. Warto wydać więcej na okna, aby uzyskać długoterminowe oszczędności, takie jak niższe koszty ogrzewania i chłodzenia.

Previous Jak optymalnie powiększyć mały pokój dzienny
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem

15 maja br. policjanci wydziału  do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację,  że  luksusowy Mercedes wart 522 tys. złotych, skradziony z francuskiej wypożyczalni aut ,może

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź