Jak zneutralizować zagrożenia czyhające w sieci?

Jak zneutralizować zagrożenia czyhające w sieci?

Ciężko wyobrazić sobie życie bez świata wirtualnego. Tym bardziej że w wielu kwestiach można liczyć na spore ułatwienia życiowe. Przyczynia się to jednak do tego, że w internecie przechowywane są wrażliwe dane, w tym, chociażby dane osobowe i finansowe. Dlatego należy zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Takie wsparcie oferują m.in. programy antywirusowe. Jakie zagrożenia mogą czyhać na wszystkich użytkowników świata wirtualnego?

Koń trojański w sieci

Trojan, nazywany przez niektórych koniem trojańskim, to jedno z najpopularniejszych zagrożeń z jakim można mieć obecnie do czynienia. To wirus, który jest w stanie zaatakować każde urządzenie. Wiele osób jest przekonanych, że takie zagrożenia nie dotyczą smartfonów. Błąd! Ważne jest więc to, aby korzystać z dedykowane oprogramowania antywirusowego, które będzie w stanie zneutralizować zagrożenie. Warto o tym pamiętać. Trzeba o tym przypominać, ponieważ wiele osób bagatelizuje takie zagrożenie. Istnieją różne programy antywirusowe. Wśród najbardziej klasycznych przykładów wymienić można: Kaspersky Mobile Antivirus, Bitdefender Mobile Security, Norton Mobile Security, McAfee Mobile Security i AVG AntiVirus.

Złośliwe oprogramowanie

Trojan jest najczęściej wykorzystywany przez hakerów. To dzięki niemu można uzyskać poufne informacje. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki temu można również zainstalować inne, złośliwe oprogramowania lub ransomware. Nie ma więc co bagatelizować takiego zagrożenia. W szczególności, że wirusy są w stanie m.in. sprawić, iż z konta znikną pieniądze. Tak, wystarczy wejść do świata wirtualnego, gdzie opisanych jest wiele takich przypadków, kiedy złośliwe oprogramowanie narobiło szkód na komputerach, tabletach, czy też na innych urządzeniach, jakie są na co dzień użytkowane.

Wsparcie dla bezpieczeństwa w sieci

Blokowanie złośliwego oprogramowania – oto główne zadanie programów antywirusowych. Znane są one już od wielu lat. Odkąd tylko internet stał się dostępnym narzędziem. Temat zagrożeń obecny jest wciąż. Jedyne co się zmienia, to fakt, że owe zagrożenia ze strony hakerów są coraz bardziej niebezpieczne. Dlatego też programy antywirusowe muszą być coraz bardziej wyspecjalizowane. Aby poznać najlepsze oprogramowanie chroniące, które będzie w stanie pokonać Trojana, czy też inne, złośliwe oprogramowanie, wystarczy otworzyć ranking antywirusów.

Dzięki temu będzie można poznać polecane antywirusy, które są w stanie nie tylko skanować całe urządzenie. Co jest ważne, to są one w stanie wykryć zagrożenie w porę, tzn. np. chroniąc przed wejściem na stronę, gdzie taki wirus może się znajdować. Nikt nie powinien się zdziwić, że na czołowych pozycjach znaleźć można takie propozycje jak:

  • ESET NOD32 Antivirus,
  • McAfee AntiVirus,
  • AVG AntiVirus.

Chociaż przewijać się mogą również takie nazwy, jak Bitdefender Antivirus, Norton AntiVirus. Niezależniie od tego, który z tych lub innych programów zostanie wybrany, na bieżąco wykonywać aktualizację. Tylko to pozwoli na zapewnienie optymalnej ochrony przed atakami ze strony hakerów.

Branża IT nie tylko dla mężczyzn

Wydawać by się mogło, że branża IT to domena mężczyzn. Do tej pory często pojawiał się taki stereotyp, że płeć piękna nie jest do tego stworzona. Czas w końcu obalić takie myślenie. Kobiety w IT czują się bardzo dobrze. Coraz więcej pań decyduje się na to, aby pokazać swoje możliwości. W 2018 roku, zgodnie z badaniami statystycznymi, które zostały wykonane przez firmę cyberbezpieczeństwa McAfee, tylko 11% kobiet pracowało w tej branży.

To się jednak zmienia. Coraz więcej kobiet, z roku na rok, decyduje się na to, aby na stałe wejść do świata IT. Tym bardziej że w związku z tym można liczyć na całkiem spore zarobki. Kobiety mają do dyspozycji różne szkolenia, które pozwolą im zdobyć niezbędną wiedzę. Nie ma nic złego w tym, że to kobiety są w stanie zaoferować takie wsparcie. Im więcej będzie takich osób, tym lepiej. Tym większa ilość będzie w stanie zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników świata wirtualnego, których przybywa z roku na rok.

Previous 3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera
Next Hurtownia odzieży markowej – zaopatrz swój sklep w odzież Guess

Może to Ci się spodoba

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Kaliskie upamiętnienia Marii Konopnickiej

W miniony poniedziałek, dnia 23 maja, w dniu 180-tych urodzin Marii Konopnickiej, odbyła się literacka gra miejska „Kaliskie upamiętnienia Marii Konopnickiej”, zorganizowana przez Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz i Szkołę Podstawową

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Wypadek w Godziątkowie

W dniu 25.08.2021r doszło do wypadku w miejscowości Godziątków. Przybyły na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp straży ustalił, że samochód ciężarowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby, kierowca opuścił pojazd przed

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź