Jak optymalnie powiększyć mały pokój dzienny

Jak optymalnie powiększyć mały pokój dzienny

Jedna sztuczka, która optycznie powiększy małą przestrzeń życiową to dodanie dużego dywanu. To pomaga definiować pewną powierzchnię, i to może zakotwiczyć miejsce do siedzenia w otwartym pokoju koncepcyjnym. Duży dywan doda również bogactwo do pokoju i przyciągnie oko w różnych kierunkach.

Inna sztuczka do optycznego powiększenia małego pokoju to umieszczenie mebli z nogami, które podnoszą je z podłogi. Robiąc to, możesz oszukać oko, aby myślało, że pokój jest głębszy niż w rzeczywistości. Ta strategia nazywa się meble duch, i działa dając złudzenie głębi do małego pokoju.

Fototapeta to kolejna technika, która dobrze sprawdza się w optycznym powiększaniu pomieszczeń. Obraz, który jest tworzony przez fototapetę jest komplementarny do ogólnej aranżacji pokoju. Możesz wybierać spośród różnych obrazów, w tym motywów kwiatowych z bujną roślinnością, romantycznych piaszczystych plaż lub nawet podwodnego świata. To świetny sposób na stworzenie wciągającego doświadczenia we własnym domu.

Kolejnym trikiem na optyczne powiększenie małego salonu jest wykorzystanie luster. Możesz je powiesić na ścianie lub drzwiach szafy. Możesz też użyć kompozycji z kilku małych luster. Unikaj używania żyrandola montowanego na suficie; stworzy on klaustrofobiczne środowisko i sprawi, że pokój poczuje się ciasno. Świetną techniką optycznego powiększenia jest również lampa ścienna.

Inna sztuczka dla optycznie powiększać małego żywego pokój jest używać wiele średnich silnych źródeł światła. To tworzy wizualnie wysoką iluzję powodując oko podróżować między tymi punktami centralnymi. To daje pokój więcej przestronny wygląd przy nocą.

Jeśli pracujesz z małym salonem, upewnij się, że wykorzystujesz całą dostępną przestrzeń. Umieść meble strategicznie, aby zmaksymalizować przestrzeń i uniknąć bałaganu. Spróbuj ograniczyć liczbę przedmiotów na otwartych półkach i pozostawić trochę pustej przestrzeni pomiędzy nimi. Ponadto powinieneś wybrać meble, które są kompaktowe i mają jasne kolory. Używanie mebli o podobnym kolorze wizualnie rozciągnie pokój i pomoże mu wyglądać bardziej przestronnie.

Lustra są kolejnym wspaniałym narzędziem optycznie powiększającym. Duże lustra mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się dużo większe i może wydawać się, że jest to okno lub drzwi. Możesz użyć luster podłogowych, luster ściennych, a nawet odcinków lustrzanych płytek, aby stworzyć największy efekt. Lustra pomogą Ci również zminimalizować meble, co sprawi, że poczuje się bardziej przestronnie.

Inną sztuczką na optyczne powiększenie małego salonu jest ustawienie mebli przy ścianie lub w kącie, np. ustawienie sofy narożnej. Unikaj dużych, ciężkich mebli w małym pokoju. Te zajmują zbyt dużo miejsca i przyciągają oko do jednego obszaru. Jeżeli ty musisz umieszczać wysokie kawałki meble w małym pokoju, umieszczać one przeciw ścianie. Pozwoli to na filtrowanie światła pod meblami.

Previous Instalacja kominka w mieszkaniu
Next Jakie okna kupić? Oto 6 najważniejszych kryteriów

Może to Ci się spodoba

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Młodzież może kształcić się w branży przemysłu lotniczego

Kolejna kaliska szkoła dołączyła do współpracy na rzecz edukacji zawodowej dla przemysłu lotniczego. Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podpisał dokument dotyczący współpracy pomiędzy Wielkopolskim Klastrem Lotniczym, a Miastem Kalisz. Trwa nabór do

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Ferie z MKS-em, wejście na mecz po okazaniu legitymacji szkolnej

Szukacie pomysłu na miłe i aktywne rozpoczęcie ferii? Zapraszamy na mecz kaliskich siatkarek z Jokerem Świecie! Wejście za darmo, po okazaniu legitymacji szkolnej. Spotkanie w Kalisz Arenie rozpocznie się 18

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź