38,75 milionów złotych dla Kalisza na inwestycje

38,75 milionów złotych dla Kalisza na inwestycje

Rozstrzygnięto kolejny nabór wniosków w ramach funduszu Polski Ład. Miasto Kalisz otrzymało dofinansowanie na kwotę 24 milionów złotych, a Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Orli Staw – 14,75 milionów złotych.

W Kaliszu rządowe środki pozwolą na realizację dwóch inwestycji.- Otrzymaliśmy wsparcie na dwa bardzo ważne zadania inwestycyjne. Pierwsze to przebudowa dróg manewrowych i placu przy ul. 3 Maja. Myślę, że inwestycja ta pozwoli na uporządkowanie kwestii targowiska na Nowym Rynku. Drugie zadanie to połączenie ulicy Księżnej Jolanty z ulicą Budowlanych. Realizacja tej inwestycji zwiększy atrakcyjność okolicznych terenów, a także odciąży ulicę Częstochowską i ułatwi dostęp do giełdy – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

W ramach zadania „Przebudowa dróg manewrowych i placu przy ul. 3 Maja” wykonana zostanie od nowa konstrukcja nawierzchni dróg manewrowych, dojazdowych i przeciwpożarowych, placu (obecnego targowiska). Powstaną stanowiska postojowe, zbudowany zostanie szalet miejski. Wykonane zostaną wpusty do kanalizacji deszczowej z elementami podczyszczającymi oraz usunięte kolizje z istniejącą infrastrukturą. Teren zyska nowe oświetlenie i zasilanie dla przyszłych pawilonów handlowych. W planie są także nasadzenia zieleni i montaż małej architektury.
Przewidywana wartość inwestycji wynosi nieco ponad 5,5 miliona złotych. Miasto Kalisz otrzyma z Polskiego Ładu na ten cel 5 milionów złotych.

Budowa nowej drogi w Kaliszu – połączenie ul. ks. Jolanty (od ul. Częstochowskiej) z ul. Budowlanych – zakłada wykonanie dróg głównych i serwisowych, trzech rond, chodników i dwukierunkowej ścieżki rowerowej, a także zjazdów indywidualnych i publicznych. Przy nowej drodze zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa. Inwestycja uwzględnia także usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną.
Wartość zadania przewidziano na 20 milionów złotych. Dofinansowanie z funduszu Polski Ład wynosi 19 milionów złotych.

Z kolei Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw otrzyma 14 750 000 zł na modernizację gospodarki odpadami ZGK – rozbudowę systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowę zaplecza techniczno-administracyjnego ZUOK Orli Staw, dostawę i montaż przerzucarki Biofix jako kluczowego elementu kompostowni w ZUOK Orli Staw wraz z realizacją niezbędnej infrastruktury technicznej.

O kolejnym wsparciu dla samorządów w ramach funduszu Polski Ład mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Marlena Maląg:
– Inwestycje strategiczne, te projekty, o które samorządy wnioskowały, stały się faktem. W skali kraju to ponad 20 miliardów złotych, a dla naszego okręgu to blisko miliard złotych, ponad 162 miliony dla Kalisza i powiatu kaliskiego. Należy wspierać duże, ale także małe aglomeracje, aby zrównoważyć dynamiczny rozwój całego kraju – powiedziała Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

W konferencji prasowej uczestniczyli także: Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą; poseł Tomasz Ławniczak, a także Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza oraz radny Sławomir Lasiecki.

Źródło: Urząd Miejski w Kaliszu

Previous 10-lecie kaliskiego aquaparku
Next Rodzinny Rajd Rowerowy

Może to Ci się spodoba

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Jak zneutralizować zagrożenia czyhające w sieci?

Ciężko wyobrazić sobie życie bez świata wirtualnego. Tym bardziej że w wielu kwestiach można liczyć na spore ułatwienia życiowe. Przyczynia się to jednak do tego, że w internecie przechowywane są

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź