Siatkarki MKS-u Kalisz wygrywają pierwszy mecz w 2022 roku

Siatkarki MKS-u Kalisz wygrywają pierwszy mecz w 2022 roku

W niezwykle ważnym spotkaniu w kontekście walki o play-offy, MKS Kalisz w 15. kolejce TAURON Ligi pokonał Jokera Świecie 3:2. MVP spotkania została zdobywczyni 20 punktów, Ola Dudek.

Mecz bardzo ambitnie rozpoczęły świecianki. Pierwszy punkt zdobyła Joanna Sikorska, a chwilę później przyjezdne prowadziły 5-10. MKS miewał lepsze fragmenty gry, kiedy zbliżał się do rywalek, ale te nigdy nie pozwoliły na złapanie kontaktu konsekwentnie budując przewagę. Dwie piłki setowe Jokera zostały obronione, ale w kolejnej akcji seta skutecznym atakiem zamknęła Julia Twardowska.

Na drugą partię kaliszanki wyszły ze zdecydowanie innym nastawieniem. Ważna okazała się przewaga, którą zarysowały już od pierwszych wymian, po wykorzystanym kontrataku Eweliny Żurowskiej wychodząc na prowadzenie 4:2. Chwilę później było już 10:5, co zmusiło trenera Jokera Świecie do skorzystania z przerwy. Przewaga utrzymała się przez środkową część seta, a seria punktowych bloków wyprowadziła nas na prowadzenie 22:14. Ostatni głos znowu należał do Julii Twardowskiej, ale przyjmująca Jokera tym razem zaatakowała w aut dając MKS-owi wyrównanie w meczu.

Początek trzeciego seta to fragment całkowitej dominacji kaliskiego zespołu podbudowanego zwycięstwem w drugiej partii. Duży udział w prowadzeniu 7-1 miała świetna seria zagrywek Aleksandry Cygan. O czas poprosił trener Matela, ale nie powstrzymało to MKS-u, który po ataku Karoliny Drużkowskiej prowadził już 11-1. Od tego momentu Joker poprawił swoją grę, jednak gospodynie cały czas utrzymywały przewagę 10 punktów. Spokojnie doprowadzonego do zwycięstwa seta skutecznym atakiem zakończyła Justyna Łukasik, wyprowadzając kaliski zespół na prowadzenie w meczu 2-1.

Joker poczuł, że punkty zaczynają im uciekać i w czwartego seta wszedł z nową energią, wracając do dobrej gry z pierwszej partii. Atak Pauliny Brzoski pozwolił przyjezdnym wyjść na prowadzenie 4-2. Czas dla trenera Adama Czekaja pozwolił uporządkować grę MKS-u pozwalając od wyniku 4-10 zmniejszyć stratę do dwóch punktów przy stanie 9-11. Losy czwartego seta, w przeciwieństwie do poprzednich, toczyły się dość długo. Przy prowadzeniu Jokera 17-18 kaliszanki stanęły przed szansą na wyrównanie wyniku, ale ostatecznie nie wykorzystały jej, co pozwoliło świeciankom wyjść na prowadzenie 18-22. Nie wypuściły już z rąk szansy na doprowadzenie do tie-breaka i zdobycia punktów wygrywając czwartego seta.

Początek piątego seta należał do MKS-u. Kolejny raz w budowaniu przewagi bardzo pomogła dobra zagrywka Cygan, z którą rywalki nie mogły sobie poradzić. Zaczynając od prowadzenia 6-2 przy zmianie stron kaliszanki prowadziły 8-5 coraz bardziej zbliżając się do pierwszego zwycięstwa w nowym roku. Nie oznaczało to jednak końca emocji, bo Joker wrócił do gry odrabiając straty do stanu 11-10, a po ataku najskuteczniejszej zawodniczki spotkania, Joanny Sikorskiej, wyszedł nawet na prowadzenie 12-13. Kaliski zespół jednak przełamał fragment lepszej gry rywalek. Atak Karoliny Drużkowskiej dał gospodyniom piłkę setową, a mecz zakończył skuteczny blok Eweliny Żurowskiej.

Dzięki pokonaniu Jokera Świecie umocniliśmy się na 9. miejscu w tabeli TAURON Ligi. W kolejnym spotkaniu, w poniedziałek 24 stycznia o 19:00, MKS Kalisz zagra z UNI Opole.

MKS Kalisz 3:2 Joker Świecie

(15-25, 25-15, 25-13, 21-25, 15-13)

MVP: Aleksandra Dudek

MKS: Ewelina Żurowska (12), Oriana Miechowicz (1), Justyna Łukasik (14), Aleksandra Cygan (10), Aleksandra Dudek (20), Sylwia Kucharska, Oliwia Bałuk (libero) oraz Karolina Drużkowska (14), Natalia Gajewska (3)
Joker: Judyta Gawlak (8), Paulina Brzoska (9), Agata Michalewicz (3), Vangeliya Rachkovska (7), Joanna Sikorska (26), Julia Twardowska (14), Monika Jagła (libero) oraz Agata Nowak (libero), Paulina Zaborowska (1), Natalia Skrzypkowska, Angelika Wystel.

Źródło: Urząd Miejski w Kaliszu

Previous Rocznica rozstrzelania żołnierzy AK
Next Festiwal SCHOLA CANTORUM nie w zimowej, lecz letniej odsłonie

Może to Ci się spodoba

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

XVI Turniej Gwiazdkowy o Puchar Prezydenta Kalisza za nami

W miniony weekend (11-12 grudnia 2021) został rozegrany XVI Turniej Gwiazdkowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, w którym mogliśmy oglądać zawodników ze wszystkich roczników od 2003 do 2017. Pierwszego dnia

Basen za 7 złotych

Podczas ferii za 45 minut pływania na basenie Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji zapłacimy tylko 7 złotych. Promocyjna cena obowiązuje w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.15. Źródło:

Kaliszanin wbiegnie na Mont Blanc

Kaliszanin Tomasz Rawski wyznaczył sobie ambitny cel. Zamierza jak najszybciej wejść na szczyt Mont Blanc, zwany “dachem Europy”. Tuż przed wyjazdem do Francji powodzenia życzył mu wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Spotkanie

Mistrzostwa Świata w Muaythai (IFMA)

W dniach 5-11 grudnia w stolicy Tajlandii Bangkoku odbyły się Mistrzostwa Świata w Muaythai (IFMA). W wydarzeniu tym udział wzięli reprezentanci Polski, Adam Borowski, Maciej Herbich oraz trener Kadry Narodowej,

Dofinansowanie zadań z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów – ruszyła kolejna edycja

Minister Sportu i Turystyki ogłasza otwarty konkurs na dofinansowanie w 2022 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Łączny budżet na zadania wynosi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź